Dariusz Kalinowski
Elektronik z Warszawy urodzony 17 stycznia 1968 roku. Pracę zawodową rozpoczął w Biurze Konstrukcyjnym ZRK im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, gdzie wspólnie z inżynierami z WAT (Wojskowa Akademia Techniczna) oraz WIŁ (Wojskowy Instytut Łączności) uczestniczył w pracach konstrukcyjnych i pracach nad wdrożeniem do produkcji pierwszej polskiej radiostacji wojskowej przeznaczonej do zapewnienia łączności dla pododziałów na polu walki. Kolejną tym razem już samodzielną a także komercyjną konstrukcją była pochodząca z roku 1997, konstrukcja pierwszego w Polsce alarmu samochodowego ze zmiennym kodem, zapewniająca jak na ówczesne czasy bardzo dobrą ochronę antykradzieżową. Konstrukcja ta została wdrożona do produkcji seryjnej i wyprodukowano kilka tysięcy sztuk takich urządzeń. Produkcja nieprzerwanie trwała do 2001 roku. W 2001 roku na zlecenie Młodzieżowej Agencji Reklamowej powstała konstrukcja urządzeń interaktywnych dla potrzeb rynku reklamy audio wizualnej opartych na innowacyjnych w tamtym czasie, układach scalonych zapisujących dźwięk i obraz w postaci cyfrowej. Również ta konstrukcja doczekała się wdrożenia i użyta została nie tylko w Polsce ale i w Europie w trakcie kampanii reklamowych między innymi dla takich Firm jak: Coca-Cola czy Adidas. Także w 2001 roku nawiązana została współpraca z włoską Firmą Bernardi Impianti Srl. w zakresie projektowania, budowy, programowania i uruchomienia systemów automatycznej kontroli i sterowania procesów technologicznych dla wytwórni mas bitumicznych. Powstał wówczas, nowy i unikalny w skali światowej system sterowania oparty na PLC wraz z graficznym zobrazowaniem procesów technologicznych pozwalający na bardzo precyzyjne sterowanie tymi procesami. W trakcie trwającej dwa lata współpracy zrealizowano dwie inwestycje: Kielce i Gielniów. Od 2004 roku do 2011 roku - współpraca z wieloma firmami technologicznymi oraz pełnione funkcje, między innymi Członka Zarządu, Spółek prawa handlowego.
Od 2013 roku do chwili obecnej współpracuje z Dr inż. Markiem Pilawskim. Współpraca ta zaowocowała powołaniem do życia Spółki: Klinika Nowych Technologii Energetyki Środowiskowej - KLINOTECH. Jest też współautorem kilku wynalazków w tym także technologii dotyczącej modyfikacji sadzy pirolitycznej do postaci Carbon Black inaczej mówiąc Recovery czy też Recyckled Carbon Black i jest to pierwsza skuteczna i unikalna w skali światowej Technologia Modyfikacji Sadzy Pirolitycznej do Postaci Carbon Black zgłoszona w dniu 03.09.2018r. do ochrony patentowej pod nr. P.426878 "Sposób przetwarzania surowego węgla pirolitycznego na sadzę techniczną i układ do przetwarzania surowego węgla pirolitycznego na sadzę techniczną". Technologia ta jest obecnie wdrażana.
W trakcie współpracy z Dr inż. Markiem Pilawskim powstał również projekt "RMO 2500 Augustów", przewidujący budowę inatalacji do utylizacji (w technologii RMO) osadu ściekowego z miejscowej oczyszczalni ścieków wraz z wytwarzaniem energii cieplnej dla miejscowego przedsiębiorstwa dostarczającego mieszkańcom Augustowa ciepłą wodę i ogrzewanie. Na potrzeby realizacji Projektu zawiązane zostało Konsorcjum w którego skład weszła Politechnika Krakowska oraz Firma Horus Energia. Konsorcjum w takim składzie aplikowało do konkursu "Gekon II" organizowanego przez NCBiR w którym to Projekt uzyskał ocenę kwalifikującą do finansowania i pomimo uzyskania dla planowanego przedsięwzięcia pozytywnej Decyzji Środowiskowej, przedsięwzięcie to nie doczekało się realizacji ze względu na brak finansowania, spowodowanego zmniejszeniem przez NCBiR środków dla konkursu "Gekon II".